Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Zespół Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala"

       Już po raz trzeci w „Hubalu” zorganizowano Tydzień Profilaktyki Zdrowia Psychicznego Młodzieży.  Tym razem pod hasłem:  „KRYZYS EMOCJONALNY UCZNIA – ZAUWAŻYĆ PROBLEM, ZROZUMIEĆ GO I PODJĄĆ DZIAŁANIE (SAMO/POMOCOWE)”. W dniach 11-15 marca uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz goście uczestniczyli  w warsztatach, konferencjach i szkoleniach poświęconych problemom młodych ludzi i sposobom ich rozwiązywania. Program działań objął także coaching indywidualny dla uczniów i nauczycieli oraz Trening uważności – Mindfulnes. Szczegółowa lista wydarzeń związanych z tygodniem profilaktyki jest tutaj.

       Organizatorami tygodnia profilaktyki była Dyrekcja Zespołu  Szkół nr 2 oraz psycholog pani Małgorzata Czerwińska (psycholog, socjo- i psychoterapeuta), która poprowadziła cykl warsztatów dla młodzieży naszej szkoły. W działania włączyli się również nauczyciele. W organizacji zaplanowanych działań pomogli: p. Joanna Sabała -Sobolewska (psycholog, psychoterapeuta), p. Agnieszka Cieślak (psycholog, psychoterapeuta systemowy), p. Monika Pniewska (pedagog z PPP) i p. Izabela Madajczyk-Bachorska ( pedagog z PPP ), p. Anna Gielec (psycholog, psychoterapeuta) i Piotr Gielec (psychoterapeuta, terapeuta uzależnień) oraz Krzysztof Maruszak (nauczyciel, coach).

     W ramach tygodnia profilaktyki w szkole przysposabiającej do pracy uczniowie wzięli udział w warsztatach psychologicznych poświęconych emocjom. Poznali wpływ zdrowego odżywiania na zdrowie psychiczne. Uczestniczyli także w zajęciach jogi i fitness.

        Bogate doświadczenia związane z Tygodniem Profilaktyki Zdrowia Psychicznego Młodzieży zintegrowały społeczność „Hubala”. Każdy zainteresowany znalazł tu cenną wiedzę dla siebie.

       Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia.