Od 28 września  do 1 października w klasach pgd obchodzono Tydzień Ziemniaka. Po wstępnych zajęciach edukacyjnych, połączonych z kopaniem ziemniaków w szkolnym ogródku, młodzież uczestniczyła w licznych działaniach związanych z tym niezbędnym w naszym życiu warzywem. Były warsztaty plastyczne, które udowodniły, że ziemniak ma niejedno oblicze i może być cennym tworzywem dla sztuki. W zajęciach sportowych ziemniaki były rekwizytem fizycznej rywalizacji. W dniu głośnego czytania uczniowie i nauczyciele przedstawili utwory, w których ziemniak występuje jako bohater literacki. Nie obeszło się bez gotowania z ziemniakami w roli głównej. W ostatnim dniu odbył się Turniej Gorącego Ziemniaka.

Tydzień Ziemniaka przyniósł nową wiedzę, umiejętności oraz wspólną aktywność uczniów i nauczycieli. Przedsięwzięcie zorganizowały: Sylwia Garnys, Marika Zielińska, Elżbieta Wawrzyńczaki Elżbieta idziak-Szymańska.