W dniach 18-20 października 2024r. uczniowie klas SSPdP i SBnr3 pod opieką pań Sylwii Garnys i Elżbiety Idziak – Szymańskiej brali udział w Warsztatach Aktywnej Rehabilitacji w Centrum Niezależnego Życia w Ciechocinku. W pierwszym dniu warsztatów uczniowie uczestniczyli w zajęciach z muzykoterapii, podczas których poprzez śpiew i ruch mogli wyzwalać swoje emocje. W kolejnych dniach warsztatów doskonalili swoje umiejętności w grze w bilard, tenisie stołowym i pływaniu oraz grę w boccie. Poznawali również zasady niesienia pierwszej pomocy. Aktywnie uczestniczyli w zajęciach tanecznych – tańcu w kręgu. Piękna pogoda sprawiła, że uczniowie podczas spacerów mogli podziwiać w kolorowych barwach jesieni zabytki, parki i ciekawe miejsca Ciechocinka. W ostatnim dniu wszyscy uczestnicy doskonalili technikę nordic walking maszerując ok. 6 km, aby podziwiać malownicze krajobrazy nad Wisłą. Na koniec każdy uczestnik warsztatów otrzymał słoiczek soku winogronowego, który sami przygotowali.

W niedzielę w godzinach popołudniowych, pełni pozytywnych wrażeń oraz ciekawych wspomnień, wszyscy uczniowie szczęśliwie wrócili do domów.