Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Zespół Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala"

W dniach 04.06. – 06.06.2021r. uczniowie klas pgd pod opieką pań Elżbiety Idziak-Szymańskiej i Renaty Krzemińskiej wzięli udział w warsztatach aktywnej rehabilitacji w Ciechocinku. Projekt był zorganizowany przez Stowarzyszenie Centrum Niezależnego Życia „Sajgon” i dofinansowany przez Urząd Marszałkowski w Toruniu. Głównymi celami wyjazdu były oddziaływania rehabilitacyjne, integracja uczniów oraz łagodzenie niepożądanych skutków odosobnienia i braku bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami w wyniku zdalnego nauczania. Bogaty program warsztatów zapewnił uczestnikom szereg atrakcji: przejazd konnym tramwajem, rozgrywki w tenisa stołowego, dyskotekę, wizytę w kawiarni. Uczniowie brali aktywny udział w szkoleniach z zakresu udzielania pierwszej pomocy, gry w bilard oraz muzykoterapii.

       Wszystkie w/w formy spotkały się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów. Codzienna aktywność fizyczna – spacery po Ciechocinku, nad Wisłę, nordic walking korzystnie wpłynęły na samopoczucie uczestników warsztatów.

       Składamy serdeczne podziękowania Stowarzyszeniu Centrum Niezależnego Życia za możliwość bezpłatnego uczestniczenia w warsztatach, które wniosły tak wiele radości i pozytywnych emocji w życie naszych podopiecznych. Elżbieta Idziak-Szymańska