Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Zespół Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala"

W środę 20 marca uczniowie z klas pierwszych mieli okazję aktywnie uczestniczyć w nietypowych lekcjach chemii i fizyki. Tego dnia naszą szkołę odwiedził p. Bartosz Pałucki – fizyk i matematyk z Torunia, który zaprezentował szereg doświadczeń opartych na podstawowych prawach fizyki i chemii.

   Eksperymenty edukacyjne uświadomiły uczniom, jak często mamy do czynienia ze zjawiskami fizycznymi i procesami chemicznymi. Mogli poznać właściwości i zastosowanie ciekłego azotu, doświadczyć błyskawicznego zamrażania, zaobserwować starcie się żywiołów, poznać właściwości substancji życia codziennego, np. mąki, wody, cukru itp. To były proste doświadczenia, ale ich finał  bywał zaskakujący i spektakularny.  Towarzyszyły im huk, ogień, para, ale oczywiście najważniejsze było bezpieczeństwo.

     Uczniowie chętnie asystowali p. Bartoszowi, próbowali sami szukać odpowiedzi na zadawane pytania i wyjaśniać przyczyny występowania obserwowanych zjawisk. Na twarzach młodzieży widoczne było skupienie i duże zainteresowanie. Te lekcje długo pozostaną w pamięci uczniów.