„Praca przyszłości, zawody przyszłości” to temat warsztatów, które odbyły się w „Hubalu” 13 listopada 2023 r. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy 4 THnLH.
Celem projektu „Praca przyszłości, zawody przyszłości” jest wsparcie uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych w kształtowaniu własnej przyszłości edukacyjnej i zawodowej. Podczas warsztatów młodzież poznaje programy i narzędzia Komisji Europejskiej (i innych instytucji unijnych) pomocne w rozwoju edukacyjnym i zawodowym, dowiaduje się o kompetencjach i zawodach przyszłości, a także zapoznaje się z obecnymi trendami na rynku pracy w Unii Europejskiej. Projekt został przygotowany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.
       Tematy zrealizowane podczas warsztatów:
  • rynek pracy przyszłości i zawody przyszłości,
  • trendy na rynku pracy Unii Europejskiej,
  • młody pracownik na rynku pracy,
  • nowe technologie a możliwości na rynku pracy,
  • kompetencje przyszłości – ich znaczenie w życiu edukacyjnym i zawodowym,
  • indywidualny plan rozwoju jako narzędzie rozwoju osobistego,
  • narzędzia i programy Komisji Europejskiej i innych instytucji unijnych a możliwości rozwoju edukacyjnego i zawodowego.