Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Zespół Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala"

28 lutego i 1 marca uczniowie technikum i liceum uczestniczyli w warsztatach psychologicznych. Wśród tematów zajęć znalazły się kwestie  radzenia sobie ze stresem i emocjami, profilaktyka uzależnień oraz trening uważności Mindfulness. W trakcie zajęć uczestnicy mieli okazję podyskutować na temat zjawiska stresu, jego objawów i tego, czy jest potrzebny w naszym życiu. Poznali różne techniki obniżania napięcia, odnoszące się do poszczególnych aspektów ludzkiego funkcjonowania ? myśli, emocji i ciała.

      Uczestnicy poprzez zajęcia praktyczne mogli spróbować ćwiczeń oddechowych, angażujących głos i ciało oraz odnoszących się do sfery racjonalnej. Zwrócono także uwagę, w jaki sposób substancje psychoaktywne wpływają na nastrój i dlaczego mogą być zarówno powodem, jak i niekonstruktywnym sposobem na radzenie sobie z trudnymi emocjami oraz obniżaniem się odporności na stres. Celem warsztatów było także ukierunkowanie młodzieży na konstruktywne formy organizowania wolnego czasu zapewniające rozwój osobisty, redukcję stresu oraz rozwijanie interesujących pasji.

     Zajęcia prowadzili specjaliści: Anna Solarska-Gielec (psychoterapeuta, psycholog) i Piotr Gielec (specjalista psychoterapii uzależnień, pedagog) oraz Małgorzata Czerwińska (psycholog, pedagog). Trening uważności Mindfulness dla uczniów i nauczycieli prowadziła pani Dorota Wojtczak (ekspert komunikacji i radzenia sobie ze stresem).