17 i 18 października grupa młodzieży wspólnie z opiekunami przeżyła fantastyczną przygodę – wycieczkę do Poczdamu i Berlina. Pierwszego dnia zwiedzali Poczdam z jego pięknymi pałacami, ogrodami i jeziorami. Spacerowali po uroczej starówce, dzielnicy holenderskiej oraz odwiedzili wytwórnię filmową Babelsberg. Noc spędzili w leśniczówce. Drugiego dnia podziwiali zabytki Berlina z przepiękną ulicą Unter den Linden, wyspą muzeów, parlamentem i Bramą Brandenburską. Byli też w Muzem Historii Naturalnej i Muzeum Techniki. Berlin zapamiętają jako słoneczne, miasto pełne rowerów i uśmiechniętych, życzliwych ludzi.
     Wycieczka była świetną okazją do integracji społeczności szkolnej. Była też naturalną lekcją tolerancji i akceptacji dla inności, ponieważ w wycieczce brali udział uczniowie z wszystkich rodzajów szkół. Lekcja na 5!
    Wycieczkę zorganizowała pani Elżbieta Idziak-Szymańska. Opiekunami grupy były także panie Agata Antkowska, Sławomira Kodłubaj i Aleksandra Wilniewczyc.