Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Zespół Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala"

12 grudnia uczniowie klas pierwszych technikum (TG i TH/Hn) uczestniczyli w wycieczce do Torunia pod opieką pani Elżbiety Różańskiej i pani Jolanty Lewandowskiej. W programie zaplanowane były warsztaty chemiczne w Centrum Chemii w Małej Skali, podczas których uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia, poznając właściwości niektórych substancji chemicznych, typy reakcji chemicznych oraz mogli zidentyfikować powstające produkty. Dzięki eksperymentom młodzież obserwowała efekty towarzyszące procesom chemicznym. Aktywizowanie uczniów do samodzielnego działania pozwoli im łatwiej zrozumieć otaczający świat i odkryć substancje, z którymi mają do czynienia na co dzień.

Kolejną atrakcją była wizyta w Manufakturze cukierków. Młodzież obserwowała produkcję cukierków i lizaków z karmelu. Każdy z uczestników pokazu otrzymał słodki upominek.

Dzięki temu, że odwiedziliśmy miasto Kopernika w okresie przedświątecznym mogliśmy podziwiać rękodzieło na Jarmarku Bożonarodzeniowym oraz piękne iluminacje świąteczne.