Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Zespół Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala"

W dniu 4 grudnia 2018r. uczniowie klasy IV technikum hotelarskiego z opiekunem – p. Mariuszem Białkowskim uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej w czterogwiazdkowym Hotelu Copernicus w Toruniu.

Celem wizyty było zapoznanie się ze strategią działalności i  funkcjonowaniem jednego z większych hoteli w naszym regionie.

Hotel dysponuje 154 pokojami, w tym kilkoma o statusie apartamentów. Wszystkie pokoje w Hotelu Copernicus Toruń wyposażone są w klimatyzację i wysokiej jakości meble. W każdym z nich znajduje się łazienka z elementami wykonanymi z marmuru. W pokojach znajdują się także telewizory z płaskim ekranem, sejfy, minibary oraz smartfony z nieograniczonym transferem danych i możliwością wykonywania połączeń międzynarodowych. Niektóre pokoje dysponują balkonem.

Uczniowie pod koniec nauki w szkole hotelarskiej i tuż przed ostatnimi egzaminami zawodowymi mogli z bliska przyjrzeć się, jak wygląda i sprawnie działa tak wielki obiekt.  Hotel oferuje wiele usług dodatkowych, nie tylko dla gości hotelowych, ale również dla osób z „zewnątrz”, np. dysponuje siłownią, basenem, pool basenem, posiada spa – wellnes, korty tenisowe, sale konferencyjne, salon fryzjerski, salę dyskotekową oraz bilard i kręgielnię.

Pewnie to już ostatnia wyprawa klasy IV do hotelu, bowiem przed nimi już za chwilę egzaminy zawodowe i matura … ale wcześniej czeka ich jeszcze studniówka.   Mariusz Białkowski