Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Zespół Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala"

O tym, że nasi uczniowie nie są przesądni,  świadczy rekordowa liczba  aż 30  ochotników na udział w III Szkolnej Wycieczce Rowerowej  2021/2022 w dniu trzynastego (maja) w piątek. Niestety ograniczał nas limit  20 uczestników.

Udział wzięli: Mateusz Brożek, Wojciech Parzybut, Julia  Biegała, Maja  Linowska, Franciszek Kuźbik, Piotr Chaberski, Nikodem Broda, Aleksander Polatowski, Marcin Rumiński,  Kacper Olejnik,  Borys Błachowicz, Jakub Szymanowicz, Grzegorz Zwierzchowski, Filip Wilniewczyc, Paweł Rewers,  Bartosz Centkowski, Adrian Grabowski, Krystian  Marcinkowski,  Filip Wyrąbkiewicz i  Wojciech  Dziurla, który jest pomysłodawcą naszych wycieczek. A wszyscy pod czujną opieką pana Łukasza Rataja i niżej podpisanego.

Uczestnicy poznali najkrótszą i najpiękniejszą trasę rowerową do Torunia, co poszerza ich możliwości turystyczne na dynamicznie zbliżające się  wakacje. Trasa ta wiedzie leśnymi drogami przez Czerniewice, który był naszym celem i z którego wiedzie do Torunia luksusowa ścieżka rowerowa. Bardzo zmęczeni, lecz  jeszcze bardziej zadowoleni, powróciliśmy  przez Brzozę Toruńską i Otłoczyn niemal dokładnie w zapowiedzianym czasie, kilka minut przed trzynastą ?trzynastego w piątek.

O prawie uczestnictwa rozstrzygała kolejność zgłoszeń. Uczennice i uczniowie, którzy zgłosili się zbyt późno, są już zapisani na czele listy uczestników kolejnego wyjazdu 27 maja, w piątek, za dwa tygodnie. Zapraszam.

***

Wspominał ktoś o nas tego dnia czasami,

gdyśmy śmigali pomiędzy drzewami?

My lasem gęstym ku Czerniewicom,

drogami z bajek, nie zwykłą ulicą.

A jazda z górek zdobytych  trzech

burzyła tętno, tłumiła dech.

I dwa  pechowej daty symptomy  aż:

to powrót w górę i  powiew wiatru w twarz.

Tomasz Rychert