W dniach 19-21 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w ramach programu MEiN ,,Poznaj Polskę ” pojechali na wycieczkę w południowo-wschodnie regiony Polski. W pierwszym dniu uczestnicy zwiedzali malowniczy Sandomierz poznając jego historię i tajemnice: Podziemną Trasę Turystyczną, Zbrojownię Rycerską, Zamek Królewski  i Muzeum  Zamkowe, Muzeum Diecezjalne, Dom Długosza i Rynek. Późnym wieczorem dotarli do Hotelu „Ewka” w Myczkowie. Następnego dnia przy pięknej pogodzie wszyscy podziwiali  widoki z pętli bieszczadzkiej . Po zaśnieżonych trasach wspinali się na Małą Rawkę. Dotarli również  do miejsca związanego z aleksandrowskim poetą  E. Stachurą – słynnego baru Siekierezada w Cisnej. Następnym etapem zwiedzania była zapora w  Solinie, która ze względów bezpieczeństwa była zamknięta. Mimo trudności młodzież wybrała się na krótki spacer, w trakcie którego podziwiano to wyjątkowe miejsce. W ostatnim dniu wycieczki uczestnicy  udali się do Klasztoru Sióstr Nazaretanek  w Komańczy, gdzie przetrzymywany był Prymas Tysiąclecia Kardynał Stefan Wyszyński. Następnie dotarli do ostatniego punktu wycieczki – Zespołu Pałacowo-Parkowego w Łańcucie. Zwiedzali piękne wnętrza rezydencji, Wozown?ę i Stajnię.

Dzięki obsłudze Biura Podróży Arkona z Koła i opiece pań B. Borowickiej, Ż. Lewandowskiej, A.Wilniewczyc i E. Idziak -Szymańskiej  uczniowie szczęśliwi i pełni wrażeń dotarli wrócili na Kujawy.