W dzień poprzedzający tegoroczną Niedzielę Palmową – 24 marca –  w murach „Hubala” odbyły się XI Powiatowe Prezentacje Potraw i Tradycji Wielkanocnych, impreza zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Aleksandrowie Kuj. przy współudziale Dyrekcji, nauczycieli i uczniów „Hubala”. W Prezentacjach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego – pan Sławomir Kopyść.

W tym roku swoje umiejętności kulinarne zaprezentowali: Koło Gospodyń Wiejskich w Zbrachlinie, Koło Gospodyń Wiejskich w Toporzyszczewie, Koło Gospodyń Wiejskich Rożno Parcele, Koło Gospodyń Wiejskich w Sędzinie, Klub Kobiet Kreatywnych w Raciążku,  Klub Kobiet reprezentujący gminę Koneck, Zespół Szkół Nr 1 Centrum Kształcenia Praktycznego w Aleksandrowie Kujawskim oraz nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.  Podczas Prezentacji odbywał się kiermasz ozdób i dekoracji wielkanocnych. Imprezę uświetnił występ dziecięcego zespołu  wokalno – tanecznego „Wiolinki”  ze Szkoły Podstawowej w Zbrachlinie.

Odbył się także konkurs kulinarny. W tym roku  ocenie podlegały potrawy wielkanocne z jajkiem w roli głównej.

Wszyscy uczestnicy Prezentacji, którzy aktywnie przyczynili się do powstania wspaniałych potraw i dekoracji wielkanocnych, otrzymali pamiątkowe upominki z rąk Starosty Aleksandrowskiego – pana Dariusza Wochny, zaś laureaci konkursu kulinarnego – nagrody rzeczowe.

Impreza zakończyła się degustacją potraw wielkanocnych.