W dzień przed Niedzielą Palmową – 23 marca –  w murach „Hubala” odbyły się XIII Powiatowe Prezentacje Potraw i Tradycji Wielkanocnych. Impreza została zorganizowana przez Zarząd Starostwa Powiatowego w Aleksandrowie Kuj. przy współudziale Dyrekcji, nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

W tym roku swoje umiejętności kulinarne zaprezentowali: Koło Gospodyń Wiejskich z Brudnowa, Koło Gospodyń Wiejskich z Żabieńca, Koło Gospodyń Wiejskich „Odolinka” z Odolionu, Koło Gospodyń Wiejskich z Ośna Drugiego, Koło Gospodyń Wiejskich „Turzynki” z Turzna, Koło Gospodyń Wiejskich „Kruszynianki” z Kruszynka, Zespół Szkół Nr 1 Centrum Kształcenia Praktycznego w Aleksandrowie Kujawskim oraz nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

Prezentacjom towarzyszył  kiermasz twórczości osób niepełnosprawnych, uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Edwarda Stachury w Aleksandrowie Kujawskim, Warsztatu Terapii Zajęciowej „Karczemka” w Otłoczynie,  przedstawicieli Środowiskowego Domu Samopomocy w Aleksandrowie Kujawskim, Świetlicy Terapeutycznej Fundacji im. Brata Alberta w Otłoczynie, pensjonariuszy Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Raciążku, Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie oraz wystawców indywidualnych. Można podziwiać ale przede wszystkim nabyć ręcznie wykonane ozdoby takie jak: pisanki, palmy, baranki i zajączki wielkanocne, serwetki na świąteczne koszyki, kartki, malowane szkło witrażowe, drewno i wiele innych pięknych przedmiotów.  Stoły i kiermasz były dowodem ogromnej kreatywności twórców, zarówno pod względem kulinarnym, jak i estetycznym.  Imprezę uświetnił występ młodzieżowego zespołu folklorystycznego działającego w Zespole Szkół Nr 1 Centrum Kształcenia Praktycznego.

Uwieńczeniem prezentacji była degustacja potraw wielkanocnych.