16.10.2023 r. Nauczyciele „Hubala” uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, na którym dowiedzieli się,  czym jest ZSK, czym jest kwalifikacja zawodowa, jak można zdobyć dodatkowe kwalifikacje oraz jak funkcjonuje Polska Rama Kwalifikacji. W drugiej części szkolenia uczestnicy poznali narzędzia doradztwa edukacyjno-zawodowego, które można wykorzystać w pracy z uczniami. Prezentacje są częścią  projektu  „Rozwijanie kompetencji kadry dydaktycznej w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego na obszarze I makroregionu”, który realizuje nasza szkoła.
      Uczniowie uczestniczyli w pokazach dotyczących branż poszukiwanych na rynku pracy. W ramach branżowych stanowisk prezentowane były kwalifikacje z takich tematów, jak druk 3D,  nowoczesne trendy żywieniowe oraz zawód montera stolarki budowlanej. Uczniowie poznali urządzenia typu skaner i drukarka 3D, okulary do wirtualnej rzeczywistości, nowoczesne urządzenia wykorzystywane w gastronomii.
       Szkolenie poprowadzili przedstawiciele Fundacji VCC.