24 października odbyła się trzecia już edycja Zero waste – dajmy rzeczom nowe życie – przedsięwzięcia lubianego przez całą szkolną społeczność. Zero waste  to jednocześnie idea i styl życia, zakładający maksymalne zmniejszenie ilości generowanych odpadów. To dążenie do tego, aby ograniczyć produkcję śmieci, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. Idea obejmuje wszystkie sfery życia, w szczególności w zakresie spożywania jedzenia, ale również dbania o higienę, przemieszczania się, ubierania czy nawet korzystania z atrakcji kulturalnych.

Jedną z ważnych zasad Zero waste jest ponowne korzystanie z ubrań, które już ktoś nosił. Dlatego jednym z punktów przedsięwzięcia jest kiermasz odzieży, dodatków i biżuterii używanej.  Na kolorowym stoisku sprzedawano pyszne wyroby kulinarne naszych uczniów, słodycze, zapiekanki i gorące napoje, w tym kawę ze szkolnego ekspresu. Natomiast adepci sztuki fryzjerskiej służyli radą i pomocą w stylizacji fryzur. Każdy znalazł tu coś dla siebie. Dochody z imprezy zostaną przeznaczone na renowację strefy wypoczynku w holu na I piętrze „Hubala”.

Akcję przygotowali i zrealizowali uczniowie Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości po opieką pań Agaty Antkowskiej i Małgorzaty Piotrowskiej, Kamili Krieger i Joanny Kamińskiej.