Kwiecień jest miesiącem wiedzy na temat autyzmu, który jest najczęściej występującym całościowym zaburzeniem rozwoju. Objawia się trudnościami w porozumiewaniu się i kontaktach społecznych, rozumieniu zachowań innych osób, postrzeganiu świata. Osoby z autyzmem i ich najbliżsi na co dzień bardzo często spotykają się z brakiem akceptacji, negatywnymi komentarzami, odrzuceniem. Dlatego tak ważne jest pokazanie otwartości na nich poprzez udział w akcjach i wydarzeniach na rzecz tej grupy osób. Celem obchodów miesiąca autyzmu jest szerzenie świadomości, czym jest autyzm oraz wyrażenie solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami.

28 kwietnia przed Urzędem Miejskim w Aleksandrowie Kujawskim odbył się happening pod hasłem „Jesteśmy po świadomość” zorganizowany z myślą o osobach dotkniętych autyzmem. Uczestniczyli w nim uczniowie „Hubala” z klas szkoły przysposabiającej do pracy wspólnie z nauczycielami. Akcję zorganizowali Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego i Środowiskowy Dom Samopomocy im. prof. Jana Władysława Piltza w Aleksandrowie Kujawskim.