Dzień ten obchodzony jest co roku 29 września.  W „Hubalu” w akcji wspólnego  czytania wzięli udział uczniowie i nauczyciele klas szkoły przysposabiającej do pracy oraz klasa III k. Zaprezentowano żartobliwe historie z książki  „Koszmarny Karolek” F. Simon, które wprowadziły wszystkich w wesoły nastrój. W równie pogodnej atmosferze przebiegło czytanie historyjek z książki „Co to znaczy” G. Kasdepke, które w zabawny sposób wyjaśniają pochodzenie niektórych powiedzeń.

Wspólna lektura zintegrowała młodzież i nauczycieli. Przypomniała także, zgodnie z ideą akcji, że głośne czytanie wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, pobudza wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę i pomaga odnieść sukces w szkole.