Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Zespół Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala"

Już po raz siedemnasty odbył się Drużynowy Mityng Lekkoatletyczny ?Zwinne Misie?. Stadion Miejski w Aleksandrowie Kujawskim gościł w tym roku 6 drużyn z województwa kujawsko-pomorskiego. Z jego gościnności skorzystali zawodnicy i zawodniczki z Chełmży, Chełmna, Grudziądza, Inowrocławia, Radziejowa oraz Aleksandrowa Kujawskiego. Ceremonii otwarcia zawodów, zorganizowanych przez Zespół Szkół nr 2 oraz UKS „Tążyna” dokonał Starosta Aleksandrowski pani Lidia Tokarska. Imprezę zaszczyciła również grupa młodzieży i nauczycieli z Turcji, którzy gościli w naszej szkole w ramach wymiany E- Twinning, Erasmus+. Przybyłych gości i zawodników powitał Dyrektor Zespołu Szkól nr 2 pan Michał Wilniewczyc. Zawody poprowadził jak zawsze  pan Tomasz Skibiński.

      W trakcie mityngu rozegrano 4 konkurencje drużynowe (skok w dal z miejsca, rzut piłeczką, rzut piłką lekarską i sztafeta) oraz indywidualny bieg na 60 metrów w którym wzięło udział aż 60 uczestników. Wśród chłopców  niepokonany okazał się Krzysztof Kubina z Chełmna, II m-ce zajął Eryk Kwaśniewski z Radziejowa, III m-ce Maciej Kubina z Chełmna. Najlepszą dziewczyną okazała się Sandra Melkowska z Aleksandrowa Kuj., II miejsce zajęła Julia Mórawska z Grudziądza, trzecie miejsce Karolina Ceglarska również z Inowrocławia. W konkurencji drużynowej zwyciężył zespół z Grudziądza, wyprzedzając w klasyfikacji ogólnej drużynę z Chełmna i Aleksandrowa Kujawskiego. Zwycięzcy otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez Zarząd Powiatu Aleksandrowskiego.

     Po trudach zawodów uczestnicy mogli liczyć na pyszny poczęstunek przygotowany przez młodzież Zespołu Szkół nr 2 klas gastronomicznych pod opieką pań Małgorzaty Pozorskiej i Joanny Szklarskiej.

     Impreza nie odbyłaby się bez zaangażowania naszych sponsorów:
Rady Rodziców przy Zespole Szkół n2, MCK w Aleksandrowie Kuj., Stowarzyszenia Centrum Niezależnego Życia w Ciechocinku, Zakładu Przemysłu Mięsnego DRÓBALEKS, F.H. ?Miś? M. L. Florczak, ZHU DYSTANS Olkowski Jan z Młyńca k. Torunia, MZKS Orlęta Aleksandrów Kuj., Piekarni Z. Centkowski Otłoczyn. Bardzo dziękuję za okazaną pomoc. Elżbieta Idziak-Szymańska.