Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Zespół Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala"

W środę 25 maja 2022  r. przy zmiennej pogodzie, już po raz szesnasty, odbył się Drużynowy Mityng Lekkoatletyczny Zwinne Misie. Stadion miejski w Aleksandrowie Kujawskim gościł w tym roku 5 drużyn z województwa kujawsko-pomorskiego. W zawodach uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki z Chełmży, Inowrocławia, Chełmna, Radziejowa oraz Aleksandrowa Kujawskiego.
     Ceremonii otwarcia zawodów, zorganizowanych przez Zespół Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego „Hubala” w Aleksandrowie Kujawskim, dokonała Pani Lidia Tokarska Starosta Aleksandrowski wraz z Dyrektorem Szkoły Panem Michałem Wilniewczycem. Mityng rozpoczął się wspólną gimnastyką wszystkich zawodników oraz gości, którzy zachęcali uczestników do sportowej rywalizacji.
Zawody poprowadził p. Tomasz Skibiński. W trakcie mityngu rozegrano 4 konkurencje drużynowe (skok w dal z miejsca, rzut piłeczką palantową, rzut piłką lekarską, sztafeta) oraz indywidualny bieg na 60 metrów dziewcząt i chłopców.
     Wśród chłopców niepokonany okazał się Krzysztof Szwanke z Aleksandrowa Kuj., II m-ce zajął Dorian Pudlewski z Chełmna, III m-ce Krzysztof Chojnacki z Aleksandrowa Kuj. Najlepszą dziewczyną była Sandra Melkowska – zawodniczka z Aleksandrowa Kuj., II m-ce zajęła Marika Szymeczko z Chełmży, III m-ce Dagmara Kirejewska z Chełmna. W konkurencjach drużynowych zwyciężył zespół z Aleksandrowa Kujawskiego, wyprzedzając w klasyfikacji ogólnej drużynę z Inowrocławia i Chełmna, IV m-ce zajął Radziejów, V Chełmża. Duże zainteresowanie wzbudziła Złota Sztafeta 4 x 100 m, w której drużyny reprezentowali uczniowie, rodzice i nauczyciele. Najlepszą okazała się drużyna uczniów, II m -ce zajęła drużyna rodziców, III m -ce reprezentacja nauczycieli. Oprawą zawodów było pięknie przygotowane stanowisko gastronomiczne z pysznymi słodkościami i grillem, obsługiwane przez wspaniałą młodzież i opiekunów z Zespołu Szkół nr 2. Zwycięzcy otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez Zarząd Powiatu Aleksandrowskiego.
      Impreza nie odbyłaby się bez zaangażowania naszych sponsorów:
Rady Rodziców przy Zespole Szkół n2, MCK w Aleksandrowie Kuj., Stowarzyszenia Centrum Niezależnego Życia w Ciechocinku, Zakładu Przemysłu Mięsnego DRÓBALEKS, F.H. „Miś” M. L. Florczak, ZHU DYSTANS Olkowski Jan z Młynieca k. Torunia, MZKS Orlęta Aleksandrów Kuj.
Bardzo dziękuję za pomoc. Elżbieta Idziak-Szymańska.