Jakie właściwości ma ciepła, a jakie ma zimna woda? Co to jest napięcie powierzchniowe? Jak działają mydło i płyn do naczyń? Na takie pytania i na wiele innych udzielały uczniom odpowiedzi panie Sylwia Garnys i Justyna Paczkowska podczas pokazu, zorganizowanego dla klas szkoły przysposabiającej do pracy.

Celem zajęć, które odbyły się 10 marca w sali gimnastycznej pgd, było przedstawienie  właściwości chemicznych różnych substancji, z którymi mamy do czynienia w życiu codziennym oraz procesów chemicznych i fizycznych, którym podlegają. Uczniowie brali czynny udział w pokazie. Dzięki temu uzyskali praktyczną wiedzę o tym, że chemia to nie tylko magia, ale także dziedzina, którą wykorzystuje się w różnych życiowych sytuacjach.